общественный комитет
для увековечения памяти
жертв бабьего яра
комитет «бабий яр»
Українська  Русская
главная заповедник имена история документы полемика ссылки о нас
ДОКУМЕНТЫ

Обращение сопредседателя Комитета «Бабий Яр» С. Глузмана и главного раввина Украины А. Хайкина к Президенту по поводу создания заповедника «Бабий Яр»

18 июля 2006 г.
Президенту України
п. В.А. Ющенку

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Останній акт вандалізму у Бабиному Ярі - чергове розтрощення Менори, встановленої в пам'ять загиблих під час нацистської навали київських євреїв, спонукав нас просити Вас негайно втрутитись у цю ситуацію і добитися нарешті виконання Вашого розпорядження про створення державного історико-культурного заповідника «Бабин Яр».

Саме відсутність державної охорони надає можливість вандалам і політичним провокаторам раз у раз чинити дії, які несумісні з загальнолюдськими цінностями, із самим званням людини.

Водночас невпорядкованість меморіального простору, незрозумілий статус цієї території призводить до того, що окремими муніципальними, громадськими і комерційними структурами ведеться і планується тут подальша хаотична забудова. Через те незабаром може бути остаточно знищено місце пам'яті про одну з найжахливіших сторінок української і всесвітньої історії минулого сторіччя.

Ми впевнені, що ті негативні явища, які відбуваються сьогодні, є відбитком морального стану суспільства, яке за радянських часів позбулося усіх загальнолюдських етичних норм, одним з проявів чого є неповага і блюзнірство з пам'яті загиблих.

Ми закликаємо Вас якомога швидше:

1. Зустрітись з представниками української інтелігенції, які об'єднались у Громадський комітет «Бабин Яр», для розробки спільних кроків держави і громадськості у напрямі гідного увічнення пам'яті жертв Голокосту і нацистського терору взагалі.

2. Вжити заходів для припинення саботажу виконання Вашого розпорядження від 23 вересня 2005 р. з боку міськдержадміністрації м. Києва, у компетенції якої знаходиться визначення меж майбутнього державного заповідника.

3. Вжити заходів для припинення будь-якої приватної забудови Бабиного Яру і прилеглої території колишніх кладовищ.

Ми сподіваємося, що, навіть у ці складні для країни дні, Ви знайдете час для вирішення питань, які є запорукою справжнього об'єднання суспільства, морального відродження України, побудови нашого спільного майбутнього.

З повагою,

Співголова
Громадського комітету «Бабин Яр»
  Головний рабин України
Голова рабинського суду України
Семен Глузман   р. Азріель Хайкін

Деятельность Комитета «Бабий Яр»BESTHOSTING
хостинг на серверах
в Україні, США та Німеччині.
Домен БЕЗКОШТОВНО!
Наш баннер

© Общественный комитет «Бабий Яр», 2007-2024
Generated by
Alex:DB:Manager