общественный комитет
для увековечения памяти
жертв бабьего яра
комитет «бабий яр»
Українська  Русская
главная заповедник имена история документы полемика ссылки о нас
ДОКУМЕНТЫ

Обращение главного раввина Украины А. Хайкина к Премьер-министру по поводу создания заповедника «Бабий Яр»

6 июня 2007 г.
Прем'єр-міністру України В.Ф. Януковичу
Міністру культури і туризму України Ю.П. Богуцькому
Голові Київської міської державної адміністрації Л.М. Черновецькому

Шановні добродії!

Головний рабинат України з глибоким задоволенням отримав інформацію про постанову кабінету міністрів України № 308 від 1 березня 2007 року, в якому оголошується про рішення створити державний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр».

Я, як головний рабин України, вітаю і підтримую це рішення, проте я здивований, що метою створення заповідника вказано тільки пам'ять про жертви війни та політичних репресій. Бабин Яр став символом геноциду, страшних злочинів на ґрунті расизму, і мені здається, що, коли йде мова про заповідник Бабин Яр, потрібно завжди це підкреслювати. Хіба можна вважати десятки тисяч безневинних старців, жінок та дітлахів, яких знищили тільки за те, що вони були євреями, жертвами війни або політичних репресій? Ні, вони жертви геноциду, Ґолокосту, і це треба говорити в голос. Та єврейська община підтримує створення заповідника і сподівається, що трагедія Бабиного Яру буде в ньому висвітлена правдиво та повно.

Єврейська община України готова всіляко сприяти в розробці концепції створення заповідника. Ми готові найактивнішим чином брати участь в роботі комісій і груп, яким буде доручена ця робота.

Ми вважаємо, що в межі території та зони охорони заповідника повинні ввійти, разом з місцем масових розстрілів у вересні 1941 року, і інші території, які безпосередньо прилягають до Бабиного Яру і пов'язані з цією трагедією. До таких для єврейського народу відносяться: територія єврейського кладовища і територія біля пам'ятника «Менора», де єврейська община традиційно відзначає пам'ять жертв Бабиного Яру.

Я вважаю, що саме створення державного заповідника зможе зберегти і донести для нащадків страшну правду про трагічні події. На жаль, Бабин Яр в значній мірі був знищений в попередні роки: замивання яру, що привело до куренівської катастрофи, безконтрольне будівництво в буквальному розумінні на кістках безвинних жертв, наруга і осквернення - всього цього можна було б уникнути, якби державний заповідник був створений раніше. Проте і зараз необхідно дбайливо зберегти те, що можливо. Бабин Яр став символом болю і трагедії, масового знищення безневинних. Ця земля була просочена кров'ю сотень тисяч людей, і я вважаю надзвичайно важливим, що держава бере на себе охорону цього місця і створює тут заповідник, який увічнить пам'ять жертв Бабиного Яру всіх національностей і всіх релігій.

З повагою,

Головний рабин України
Голова рабинського суду України
Азріель Хайкін

Деятельность Комитета «Бабий Яр»BESTHOSTING
хостинг на серверах
в Україні, США та Німеччині.
Домен БЕЗКОШТОВНО!
Наш баннер

© Общественный комитет «Бабий Яр», 2007-2024
Generated by
Alex:DB:Manager