громадський комітет для вшанування пам'яті жертв бабиного яру |
комітет «бабин яр» |
|
ЗАПОВІДНИК
Президенту України
В.А. Ющенку Голові Верховної Ради України О.О. Морозу Прем'єр-міністру України В.Ф. Януковичу Голові м. Києва Л.М. Черновецькому 1 березня цього року було прийнято постанову Кабінету міністрів України, якою оголошено про створення державного історико-меморіального заповіднику «Бабин Яр» і встановлено терміни затвердження Положення про заповідник, переліку об'єктів, що входять до його складу, меж та зон охорони. Ця постанова стала наступним державним кроком на шляху до створення заповіднику «Бабин Яр», який було розпочато розпорядженням Президента України від 23 вересня 2005 р. Зі свого боку Міністерство фінансів повідомило, що бюджетом на 2007 р. передбачено кошти на забезпечення функціонування заповідника «Бабин Яр» у розмірі 1,2 млн. грн. У зв'язку з цим хочемо довести до Вашого відома, що 30-31 жовтня 2006 р. відбулася 2-га Всеукраїнська наукова конференція «Друга світова війна і доля народів України», організаторами якої виступили Громадський комітет для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України, Інститут історії України НАН України, Український центр вивчення історії Голокосту. Учасники конференції - провідні науковці академічних установ та вузів, співробітники громадських і державних установ - обговорювали низку складних проблем найбільш трагічного періоду історії народів України, що мають безпосередній та опосередкований вплив на сучасні етнополітичні процеси в нашій державі. В ході наукового форуму відбулася презентація проекту концепції створення державного заповідника «Бабин Яр». Представляючи проект, завідувач відділу Музею історії м. Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру В. Нахманович, наголосив, що цей документ є результатом колективних напрацювань і світоглядної позиції всіх, кому не є байдужою доля цього трагічного місця. Історія України - це історія усіх етнічних спільнот, що проживали і зараз проживають на її території, їхніх звершень, перемог, трагедій. Кожний важливий для історичної пам'яті народу епізод має бути увічненим у вигляді пам'ятних місць Одне з них - урочище Бабин Яр, місце однієї з найжахливіших трагедій в історії Києва та усієї України. Гідним увічненням пам'яті про цю трагедію має стати державний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр». Заповідник повинен бути цілісним національним меморіальним комплексом, у якому б знайшли відображення символічні події, пов'язані з Бабиним Яром, установою, яка об'єднає зусилля громадських організацій, що опікуються проблемами збереження історичної пам'яті народу. Його діяльність сприятиме порозумінню між різними національними і релігійними громадами, політичними партіями і рухами, запобіганню міжетнічної упередженості, збереженню справжньої суспільної злагоди. Основними напрямами діяльності заповідника по реалізації його програмних завдань мають бути:
В ході обговорення проекту учасники конференції внесли ряд пропозицій та доповнень і підтримали його остаточний варіант. Учасники наукової конференції «Друга світова війна і доля народів України» зважаючи на реальну загрозу подальшої забудови меморіальної території, вважали за необхідне якомога швидше перевести ідею створення заповідника «Бабин Яр» у практичну площину. В основу плану робіт на виконання розпорядження Президента і постанови Кабінету міністрів ми пропонуємо покласти узгоджений проект концепції створення державного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» (додається). Зважаючи на суспільну вагу даної справи, просимо Вашого сприяння у розв'язанні цього питання. Від імені учасників конференції Члени Оргкомітету:
завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України д.і.н. О.Є. Лисенко заст. директора з наукової роботи Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України проф., д.і.н. О.М. Майборода зав. відділу Музею історії м. Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру В.Р. Нахманович науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, директор Українського центру вивчення історії Голокосту к.і.н. А.Ю. Подольський директор Інституту філософії НАН України, співголова Громадського комітету для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру акад. НАН України М.В. Попович заст. директора Інституту історії України НАН України член-кор. НАН України О.П. Реєнт директор Інституту історії України НАН України акад. НАН України В.А. Смолій |
BESTHOSTING хостинг на серверах в Україні, США та Німеччині. Домен БЕЗКОШТОВНО! |
© Громадський комітет «Бабин Яр», 2007-2024 |
Generated by Alex:DB:Manager |