громадський комітет
для вшанування пам'яті
жертв бабиного яру
комітет «бабин яр»
Українська  Русская
головна заповідник імена історія документи полеміка посилання про нас

Створення державного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» від самого початку було однією з основних цілей діяльності нашого Комітету. Ми вважали, що цей крок покладе край усім спробам подальшої забудови цього історичного місця й уможливить комплексне вирішення проблеми увічнення пам’яті загиблих.

Нажаль, ухвалення 2006 р. відповідного рішення дотепер ніяк не вплинуло на ситуацію. Розроблену провідними українськими істориками концепцію створення й розвитку заповідника було зігноровано владою. Лише 2010 р. заповіднику було передано частину історичних земель Бабиного Яру і прилеглих цвинтарів.

Однак дотепер державний заповідник існує, головним чином, на папері, не маючи навіть власного приміщення. Кількість державних і громадських проектів, спрямованих на забудову меморіальної території, у т.ч., ту, що перебуває у складі заповідника, лише зростає. Серйозна робота з вивчення історії й комплексної мемориализации Бабиного Яру не проводиться.

Тому лише тут ви можете побачити всі представлені далі матеріали.

За останні двадцять років було опубліковано цілу низку Книг пам'яті українською і російською мовами, що містять списки загиблих в окупованому Києві в 1941–1943 рр. Ці списки складалися різними людьми за різною методикою і на підставі різних документів, і звести їх докупи сьогодні неможливо. Тому ми обмежилися тим, що розмістили їх усі на нашому сайті й обладнали загальною пошуковою системою.

Дані про загиблих наведено відповідно до оприлюднених списків. Причиною можливих помилок і невідповідностей є різні методики, що застосовувалися при складанні списків. Перед розміщенням на сайті списки не перевірялися і не виправлялися, за винятком очевидних друкарських помилок.

Ви також можете перейти для пошуку в дві найбільші бази даних загиблих у ті страшні роки – базу даних ізраїльського Меморіалу «Яд Вашем» і базу даних Міністерства оборони Російської Федерації.

На жаль, на сьогодні відомі імена лише невеликої частини загиблих. Наперед вибачаємося перед тими, хто не знайде в цих списках імена своїх рідних і близьких.

Діяльність Комітету «Бабин Яр»BESTHOSTING
хостинг на серверах
в Україні, США та Німеччині.
Домен БЕЗКОШТОВНО!
Наш баннер

© Громадський комітет «Бабин Яр», 2007-2024
Generated by
Alex:DB:Manager